Maali vana raam uueks

Sellel postitusel on 6 vastust
Kuidas vana ja kulunud ilmetu raam saab kraklee, ornamendid ja natuke sära.
Ornamentide valik pakub nii palju erinevaid võimalusi muuta  vana, ilma et peaks selle ära viskama ja kalli raha eest täiesti uue ostma.  
Kui ma olin ostnud selle vana maali, siis esimene otsus oli, et vana raam minema ja tellin uue ja sobivama. Kuna olid kiired ajad, siis maal jäi kapi peale seisma ja oma aega ootama. Aeg ajalt jäin ikka seda pilti vaatama, et maal on imeline, aga mis raam võiks sobida? Kuna vana raam oli läikega must, äärtest pisut juba katki ja lakk maha tulnud, kuigi konstruktsioonilt terve, siis musta värvi peale ma ei mõelnud. Maal ise on ka äärtes tumedates toonides, siis tahtsin pigem kuldse alatooniga raami. 
Mingi hetk viis mõttekäik selleni, et ei osta uut, milleks mul siis kriidivärvid ja hulk erinevaid ornamente? Teen ise, ja kui "aia taha" läheb, siis ei juhtu ka midagi. Aga lihtne see polnud, esimene värvikiht peale, just kuldse alatooniga, panin nurka kuivama ja paari päeva järel sain aru, et see ei lähe mitte. Ja ikkagi sündis otsus, et pealmine kiht peab tulema tume, must. Selleks, et seda kuldset tooni all ära kasutada, siis selle peale kandsin kraklee laki ja siis kõige peale must värv. See, et must jäi matt ja kraklee tuli ka kena, ning ornamendid andsid teise rõhu, siis ei sarnanenud raam endise läikivaga. Ornamentide paremini esiletõstmiseks kasutasin kuldset vaha ja kogu raami kinnitasin veel omakorda läbipaistva vahaga.
See kaunis maal leidis seejärel kohe koha ka seinal. 
Eelmine
Igaüks leiab oma
Järgmine
Suvemaja

6 vastust

bYOaryitdu raXCgTYGy, 12. mai 2020
mratwFfEKLydHgzx TtazlpmJK, 12. mai 2020
JLAkiNUFM GiaYgJvRIk, 21. veebruar 2020
UKfqMiHharkpugO ekdwfsLubMNPhpZ, 21. veebruar 2020
RxwLoDgGQZUV aEJMLFDjYTNqx, 26. detsember 2019
oxclnqCUQaJbmG yuldsXkrPt, 26. detsember 2019

Lisa kommentaar

Email again: